Všetky dôležité informácie k zápisu detí na školský rok 2024/2025 nájdete tu.

Veronika Gregorová – riaditeľka MŠ

Vždy ma fascinovali deti. Tie malé, milé, usmiate stvorenia, ktoré sú úprimné, bezprostredné a vďačné za lásku a pozornosť, ktorú im venujete. Už počas štúdia na gymnáziu som vedela, že moje ďalšie životné smerovanie sa bude uberať práve smerom k deťom. A tak sa aj stalo. Stala som sa učiteľkou. Práca učiteľky však pre mňa neznamená len vzdelávanie a odovzdávanie poznatkov potrebných pre ďalšie vzdelávanie. No predovšetkým je o láske, pozornosti, trpezlivosti, o počúvaní
úsmevných detských príbehov a aj o utierení slzičiek. Každý jeden drobček, ktorého som mala možnosť v mojej doterajšej práci spoznať, mi do života dal mnoho múdrosti a zanechal vo mne len tie najkrajšie spomienky. Mojim cieľom je, aby sa detičky cítili v prostredí materskej školy bezpečne, ľúbené a akceptované také, aké sú. A to všetko s pocitom, že som im do budúcna odovzdala to najlepšie zo seba a že na materskú školu budú mať aj v dospelosti len tie najkrajšie spomienky.

Alexandra Mikovičová – zástupkyňa riaditeľa

Už od mala bola v rodine tá, ktorá bola vysielaná, aby zabávala a trávila čas s deťmi. Milovala tie chvíle, a tak sa rozhodla pretaviť túto záľubu do budúceho povolania. Nezištná láska a radosť v detských očiach, keď objavia niečo nové alebo sa im niečo podarí je to, čo ju napĺňa. Okrem vyštudovaného učiteľstva pre materské školy má vyštudované aj učiteľstvo anglického jazyka so štátnou skúškou. Vedela, že učenie sa cudzieho jazyka je pre deti buď milované alebo nenávidené, no sama zažila ako sa správnym prístupom dokáže tento vzťah zmeniť a to bol presne dôvod pre rozširovanie svojho vzdelania takýmto smerom. Dala si za cieľ ukázať deťom, že učenie sa cudzieho jazyka vie byť aj zábava a niekedy ani nevedia, že si ho osvojujú, čo sa snaží pretaviť aj do bežného dňa v škôlke. Okrem toho sa rada vydáva na cesty a spoznáva nové krajiny, čo taktiež môže byť pre deti motivácia do budúcna.

Simona Živická – pedagogický zamestnanec

Ešte kým som bola na základnej škole, vôbec som netušila čím chcem byť. Vybrala som si teda umeleckú školu, keďže kreslenie ma bavilo, rozhodnutie bolo jednoduché. Po škole som začala učiť v ZUŠ výtvarnú výchovu a zistila som, že práca s deťmi ma veľmi baví a napĺňa. Preto som sa rozhodla študovať Strednú pedagogickú školu v Brezne. Počas štúdia na škole som dostala možnosť pracovať ako učiteľka v materskej škole a s úžasom som sledovala, ako sa deti dokážu tešiť z maličkostí. Pre mňa, ako pre učiteľa, je najväčším prínosom vidieť šťastné deti a vedieť, že im odovzdávam niečo, čo využijú vo svojom ďalšom živote.

Nataša Kanka Čižniarová- nepedagogický zamestnanec

Deti sú pre mňa milé, zlaté stvorenia. Vždy som ich mala veľmi rada a keďže aj sama vychovávam jednu malú slečnu, mám k nim stále blízko. Žiarivý úsmev na detských tvárach a iskričky v očiach sú to, čo mi dodáva energiu a ja sa im, na oplátku, snažím odovzdať zo seba to najlepšie. Dlhé roky som pracovala ako kuchárka, a tak som mala príležitosť odsledovať si, čo im chutí a čo majú rady. To sa snažím pretaviť do práce i tu v škôlke a pripravujem deťom všakovaké dobroty a jedlá, ktoré im chutia a naplnia im brušká. Taktiež im ukazujem, že občas je dobré vyskúšať aj nové veci, ktoré ani nevedia, ako im môžu zachutiť. Starám sa aj o to, aby prostredie, v ktorom deti trávia toľko času bolo čisté, voňavé a aby sa tu cítili príjemne. Rada sa s nimi pomaznám, vystískam ich a som hrdá, že môžem napĺňať úlohu jednej z ich „druhých mám“ tu v škôlke.

Dobrý učiteľ vie vzbudiť nádej, predstavivosť aj vyvolať lásku k učeniu.