Všetky dôležité informácie k zápisu detí na školský rok 2024/2025 nájdete tu.

Veronika Gregorová – riaditeľka MŠ

Vždy ma fascinovali deti. Tie malé, milé, usmiate stvorenia, ktoré sú úprimné, bezprostredné a vďačné za lásku a pozornosť, ktorú im venujete. Už počas štúdia na gymnáziu som vedela, že moje ďalšie životné smerovanie sa bude uberať práve smerom k deťom. A tak sa aj stalo. Stala som sa učiteľkou. Práca učiteľky však pre mňa neznamená len vzdelávanie a odovzdávanie poznatkov potrebných pre ďalšie vzdelávanie. No predovšetkým je o láske, pozornosti, trpezlivosti, o počúvaní
úsmevných detských príbehov a aj o utierení slzičiek. Každý jeden drobček, ktorého som mala možnosť v mojej doterajšej práci spoznať, mi do života dal mnoho múdrosti a zanechal vo mne len tie najkrajšie spomienky. Mojim cieľom je, aby sa detičky cítili v prostredí materskej školy bezpečne, ľúbené a akceptované také, aké sú. A to všetko s pocitom, že som im do budúcna odovzdala to najlepšie zo seba a že na materskú školu budú mať aj v dospelosti len tie najkrajšie spomienky.

Alexandra Mikovičová – zástupkyňa riaditeľa

Už od mala bola v rodine tá, ktorá bola vysielaná, aby zabávala a trávila čas s deťmi. Milovala tie chvíle, a tak sa rozhodla pretaviť túto záľubu do budúceho povolania. Nezištná láska a radosť v detských očiach, keď objavia niečo nové alebo sa im niečo podarí je to, čo ju napĺňa. Okrem vyštudovaného učiteľstva pre materské školy má vyštudované aj učiteľstvo anglického jazyka so štátnou skúškou. Vedela, že učenie sa cudzieho jazyka je pre deti buď milované alebo nenávidené, no sama zažila ako sa správnym prístupom dokáže tento vzťah zmeniť a to bol presne dôvod pre rozširovanie svojho vzdelania takýmto smerom. Dala si za cieľ ukázať deťom, že učenie sa cudzieho jazyka vie byť aj zábava a niekedy ani nevedia, že si ho osvojujú, čo sa snaží pretaviť aj do bežného dňa v škôlke. Okrem toho sa rada vydáva na cesty a spoznáva nové krajiny, čo taktiež môže byť pre deti motivácia do budúcna.

Katarína Hrašková

Usmievavá, láskavá, vyžarujúca pozitívnu energiu, kreatívna, rada tvorí a jej práca nie je pre ňu zamestnanie. . .taká je naša Katka. Svojim úsmevom a hlavne láskou k deťom, ktorým sa s radosťou venuje a ktoré ju napĺňajú si užíva každý jeden deň v MAXIMOVI:) Vždy ma bavilo sledovať a obdivovať u detí ich jedinečnosť, hravosť, zvedavosť a ich tvárnosť. Deti sú úžasné, tvorivé, úprimné a lásky plné stvorenia, ktoré treba počúvať, smiať sa s nimi, keď treba pofúkať bolačku, utrieť slzičku a poláskať. Teším sa z ich radosti, úsmevov a z každého jedného pokroku, či úspechu.
Jeden citát hovorí: “vyber si povolanie, ktoré budeš milovať a nebude dňa, kedy budeš musieť pracovať “a zatiaľ to funguje:).

Mária Fialeková

Už od 15tich rokov vedela, že chce byť pani učiteľkou v škôlke. Vyštudovala Pedagogickú a sociálnu akadémiu v Leviciach odbor učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo. Svoj pozitívny vzťah k deťom a kreativitu preto pretavuje do praxe dokopy už 7 rokov, najskôr ako pani vychovávateľka a pedagogická asistentka na ZŠ a následne ako pani učiteľka v škôlke. Náš kolektív obohacuje aj tým, že je zároveň aj certifikovanou inštruktorkou detskej jogy a učí deti prijímať samé seba presne také, aké sú. Jej hlavným posolstvom je odovzdať deťom lásku k poznaniu, k samým sebe a schopnosť vidieť vo svete jeho dobro a krásu. Najradšej si užíva s deťmi chvíle, keď môžu byť spolu kreatívni na výtvarnej a hudobnej. Svoje povolanie nevníma ako prácu, ale poslanie a hobby, čo považuje za svoju životnú výhru. Jej mottom je: ” Nad akýmikoľvek mrakmi vždy žiari slnko”.

Dobrý učiteľ vie vzbudiť nádej, predstavivosť aj vyvolať lásku k učeniu.